ozdobný proužek
 

Lepidla LOCTITE

Henkel - celosvětově uznávaná špička na trhu s lepidly, tmely a prostředky pro úpravu povrchů. Získejte přístup k jedinečnému a komplexnímu portfoliu produktů. Strategický průmyslový podnik zajišťuje specifické průmyslové potřeby a údržbu pomocí jednoho zdroje. Profesionální produkty značek Loctite, Teroson, Technomelt, Bonderite, Aquence.

Zajištění šroubů

Zajišťovače závitů Loctite jsou jednosložkové kapalné a polotuhé těsnicí hmoty. Vytvrzují na tvrdou, pevnou, termosetní plastickou hmotu při aplikaci mezi ocel, hliník, mosaz a většinu ostatních kovových ploch. Tvrdnutí probíhá za nepřístupu vzduchu. Těsnící hmota zajišťuje závity a spoje. Nově dostupné také v BOZP variantě Loctite 2400 a Loctite 2700

Vteřinová lepidla - (kyanoakrylátová)

Vteřinová lepidla vytvrzují velmi rychle, když jsou uzavřena mezi plochami. Povrchová vlhkost na podkladových plochách spouští vytvrzovací reakci, která probíhá od lepených ploch doprostřed vrstvy lepidla. Jsou vhodné pro lepení malých dílů. Jejich adheze k většině materiálů je vynikající a pevnost lepených spojů ve smyku a tahu je velmi dobrá.

Utěsnění závitů

Těsnění závitů Loctite, dodávané v kapalné formě nebo jako těsnicí šňůra, brání unikání plynů a kapalin. Tato těsnění určená pro nízkotlaké a vysokotlaké aplikace, vyplňují prostor mezi závity a zajišťují okamžité, nízkotlaké utěsnění. Při plném vytvrzení zajišťují utěsnění až do maximálních tlaků daných pevností většiny potrubních systémů.

Plošné těsnění

Plošná těsnění brání unikání tekutin nebo plynů vytvářením nepropustných bariér. Aby bylo utěsnění úspěšné, musí těsnění zůstat neporušené a bránit únikům dlouhou dobu. Plošné těsnění musí být odolné vůči kapalinám a/nebo plynům a snášet provozní teploty a tlaky, jimž bývá vystaveno. Po plném vytvrzení do 24 hodin, se vytvoří spoj, jenž se nesmršťuje, nepraská, ani neuvolňuje.

Pro tuhé přítuby Pro pružné přítuby

Silikonová lepidla nově s označením SI

Pružná lepidla se používají zejména pro jejich schopnost pružně absorbovat a/nebo vyrovnávat dynamické namáhání vedle schopnosti lepené sestavy přenášet zatížení. Kromě elastických vlastností vykazuje mnoho pružných lepidel od společnosti Henkel vysokou vnitřní pevnost (kohezi) a relativně vysoký modul, čímž vytvářejí tuhé spoje, které mají zároveň elastické vlastnosti.

Upevňování válcových dílů

Upevňovací produkty Loctite slouží k upevňování ložisek, pouzder a válcových dílů v tělesech zařízení nebo na hřídele. Zajišťují maximální přenos zatížení a rovnoměrné rozložení namáhání a eliminují stykovou korozi.